Vasario 15-24 dienomis Lietuvoje su nemokamais „Laisvės muzikos“ koncertais viešės akademinis Kijivo orkestras, tokiu būdu norintis padėkoti Lietuvos tautai už paramą kariaujančiai Ukrainai ir pasveikinti mus su nacionaline Vasario 16 švente. Orkestrui diriguos ,,Ukrainos klasikinės muzikos tėvu“ vadinamo kompozitoriaus Mykolos Lisenkos proproanūkis Mykola Lisenka, pats renkantis ir į frontą kariams nuolat vežantis paramą. Nuo pat Kremliaus invazijos pradžios 2014 metais orkestras liovėsi groti Rusijos kompozitorių kūrinius, o į savo repertuarą daugiau įtraukė Vakarų šalių, kartu ir lietuviškos muzikos. Orkestro prašymu koncertai vyks ne vien Vilniuje ir Kaune, bet ir rajonų centruose, taip norint išreikšti padėką visiems Ukrainą remiantiems lietuviams.

Koncerte „Laisvės muzika“ žiūrovai išgirs ir liaudies, ir šiuolaikinės vokalinės instrumentinės muzikos interpretacijas, Lietuvos senuosius religinius muzikos kūrinius bei Ukrainos muzikos šedevrus derinamus su akademiniu vokalu. Pučiamųjų instrumentų orkestras kartu su dainininkais ir kitais muzikantais atliks liaudies melodijas, funky muzikos ritmus, įspūdingas pučiamųjų partijas, būgnus ir perkusiją, fleitos ir elektrinės gitaros solo, kurie jau yra tapę Ukrainos muzikos lobiu. Pagrindinis orkestro privalumas – harmoningas ir subalansuotas stilių derinys, unikalios aranžuotės ir galinga energija. 

Vyriausiasis Kyjivo orkestro dirigentas – Mykola Lysenko jaunesnysis (ukrainiečių kompozitoriaus, pianisto, mokytojo, folkloro rinkėjo ir visuomenės veikėjo Mykolos Lysenko anūkas). 

Vokalistai: Dmytro Foshchanka, Vira Bahrynets, Anastasia Zhbankova. 

Folkloro kvartetas: Anastasia Sorochan, Olga Tyunina, Leniana Mlynarchuk ir Olesya Melnytska.

Ateikite į „Laisvės muzikos“ koncertą – laisvę švęskime kartu!

„Kyiv Orchestra“ – įkurtas 1992 m. Garbingas „akademinio“ vardas orkestrui suteiktas 2006 m. Orkestras jungia ukrainiečių liaudies muziką su tokiais populiariais žanrais kaip funk, džiazas, rokas ir kt. Nuo 2023 m. orkestras koncertuoja pavadinimu „Kyiv Orchestra“, kuris populiarina Ukrainos muzikinį, literatūrinį ir istorinį paveldą. Koncertai išsiskiria įtaigiu įvairių muzikos žanrų ir stilių derme, emocingu bendravimu su publika. „Kyiv Orchestra – Kyiv Academic Municipal Brass Band“ – Ukrainos sostinės simbolis. Joks oficialus renginys (festivaliai, oficialūs priėmimai, valstybinės šventės, valstybinės reikšmės ceremonijos) be šio orkestro neapsieina.

Koncertų grafikas:   vasario 15 d. Alytuje, vasario 16 d. Vilniuje, vasario 17 d. Trakuose, vasario 18 d. Kaune, vasario 19 d. Raseiniuose, vasario 20 d. Šilalėje, vasario 21 d. Kėdainiuose, vasario 22 d. Ukmergėje, vasario 23 d. Anykščiuose, vasario 24d. Visagine.

Visus kviečiame į koncertą, kuris kiekvienam padovanos ryškias, nepamirštamas emocijas bei leis pasimėgauti nuoširdžiu laisvės muzikos skambesiu!

Renginio organizatoriai:

Asociacija „Po mažą žingsnį“

Labdaros fondas ,, Bucha Help“